Bestiariusz „Teen Wolf” – czym się wsławiła Bestia z Gévaudan?

Najnowsze trailery zapowiadające sezon 5B serialu „Teen Wolf” poruszają kwestię Bestii z Gévaudan. Producent serialu Jeff Davis po raz kolejny sięgnął po dość znaną historię i zamierza ją przedstawić na telewizyjnym ekranie. Czy jednak wcześniej były ku temu przesłanki?

Okazuje się, że tak! W pierwszym sezonie w szóstym odcinku „Heart Monitor” Scott spędza czas z Allison w jej pokoju, gdy nagle pojawia się Kate – Allison szybko zamyka Scotta w szafie i okłamuje ciotkę iż odrabia zadanie domowe. Projekt, który opowiada o jej przodkach. Kate sugeruje jej, że powinna poszukać informacji o bestii z Gévaudan, która jest częścią historii jej rodziny. Dziewczyna dowiaduje się o tym, że jeden z jej przodków zabił tajemnicze stworzenie po tym jak stracił żonę i czworo dzieci z jej powodu.

Wiele osób zapewne przegapiło ten wątek, a teraz chętnie do niego wróci. Kim w realnym świecie była bestia i czym zasłynęła? Sporo w tej kwestii dowiemy się z wikipedii:

Bestia z Gévaudan – tajemnicze stworzenie zabijające w XVIII wieku ludzi we Francji, w okolicy Gévaudan (region położony w departamencie Lozère). Stworzenie zostało zaliczone do kryptyd wskutek braku identyfikacji zoologicznej.

W okresie od 30 czerwca 1764 roku do 19 czerwca 1767 roku odnotowano 157 (według niektórych źródeł 179) ataków bestii, w tym 104 ze skutkiem śmiertelnym. Bestia napadała na dzieci i młodzież oraz na kobiety. Sprawozdania z epoki donoszą, że nigdy nie zginęła osoba płci męskiej powyżej 18 roku życia.

Pierwszą ofiarą była czternastoletnia Jeanne Boulet, zabita we wsi Hubacs, ostatnią dziewiętnastoletnia Jeanne Bastide, w dniu 17 czerwca 1767, którą znaleziono z rozszarpanym gardłem. W całym regionie panowała psychoza strachu i trwała jeszcze długo po ustaniu napadów. Kres morderczej działalności bestii położył Jean Chastel pochodzący z okolicznej parafii.

W sieci znajdziemy też kilka rycin oraz rysunków przedstawiających rzekomą bestię:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s