„Arrow” czy Prometheus to Roy Harper po Flashpoincie?

„Arrow” czy Prometheus to Roy Harper po Flashpoincie?

Jeden z fanów „Arrow” niejaki Texas Campbell na forum zaprezentował ciekawą teorię jakoby to Roy Harper w pewnym czasie podopieczny Olivera miał obecnie wkładać ciemny kostium i nosić groźnie brzmiący pseudonim Prometeusz (w wielu ostatnich latach był to główny łotr, z którym walczyła Liga Sprawiedliwych – Justice League).

Dla tych, którzy nie znają historii Roya małe przypomnienie – chłopak miał spore problemy po tym jak przyjął „cudowny narkotyk” Mirakuru. Harper wpadł w szał i zabił policjanta. Poszukując rozgrzeszenia za swe złe uczynki przyjął rolę Arsenala, głównego pomocnika Green Arrow i będąc częścią teamu starał się doprowadzić do oczyszczenia miasta z rzezimieszków. Gdy Olivera uznano za zmarłego Roy przejął pełną odpowiedzialność za to co dzieje się w mieście, a następnie gdy sprawa wróciła do normy zaskakując wszystkich przyznał się do wcielania się w rolę Zielonej Strzały za co trafił za kratki ratując Queena przed odsiadką. Ostatecznie Roy dostał czystą kartkę od ekipy i mógł rozpocząć nowe życie w innym mieście.

Już w powyższym opisie widać pewne powiązania między jednym i drugim. Roy zamordował policjanta, podobnego czynu dopuścił się Prometeusz. Drugi fakt to zdolności manualne i styl walki, jedyną odmienną osobą z takimi zdolnościami mógłby być Malcolm Merlyn. Producenci potwierdzali powrót Roya jednak nie zdradzono kiedy i w jaki sposób pojawi się w serialu. Kolejnym faktem jest Flashpoint, który miał mieć spory wpływ na seriale DC TV głównie oddziaływując na zmianę linii czasu w „The Flash” jednak Marc Guggenheim i Wendy Mericle potwierdzili, że również w „Arrow” będą spore zmiany. Skoro mała Sara – córka Johna w tej chwili jest synem Johnem Juniorem to dlaczego nie zmienić Roya w Prometeusza? W ostatnim odcinku „The Flash” przedstawiono zmiany zachodzące w zachowaniu oraz mocach Caitlin Snow, która powoli zmienia się w Killer Frost. W tej linii czasu to Jesse Quick jest speedsterką, a nie Wally West. Czy zatem zła strona Roya wzięła górę i to on jest Prometeuszem? Byłby to chyba najciekawszy i najbardziej szokujący motyw powiązujący oba seriale i potwierdzający zgubną w czynach decyzję Barry’ego o uratowaniu mamy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s